kykburs | Konular | Kitaplar

burs almak istiyorum

Başbakanlık Vakıflar Genel Müdürülüğü Burs BaşvurusuTC Başbakanlık vakıflar genel müdürlüğü Burs hizmetinden faydalanmak isteyen öğrencilerin mutlaka bu ilanı okuduktan sonra başvuru yapmaları önemle rica olunur.

1- Vakıflar Genel Müdürlüğünce 20.08.2013 tarih ve 28741 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren Vakıflar Genel Müdürlüğü Yükseköğrenim Burs Yönetmeliği hükümleri doğrultusunda 2013-2014 öğretim yılında Yükseköğrenim Öğrencilerine burs verilecektir.

2- Burs başvuruları vgm.gov.tr web sayfamızdaki Yükseköğrenim Öğrenci Burs Yardımı Başvuru Formunu doldurmak suretiyle 15 Eylül- 30 Ekim tarihleri arasında yapılacaktır.
3- Burs hizmetinden;
a) Sürekli bir işte çalışarak en az asgari ücret düzeyinde ücret alan
veya gelire sahip öğrenciler.
b) Yabancı uyruklu öğrenciler.
c) Polis Akademisi ile askeri okul öğrencileri.
ç) Ek süre öğrenim gören öğrenciler.

Hacı Ömer Sabancı Vakfı Burs BaşvurusuYeni eğitim öğretim yılında burs veren vakıflardan biri de sabancı vakfı.. SABANCI VAKFI, LİSANS DÜZEYİNDEKİ ÖĞRENCİLERE AYLIK 375 TL BURS VERECEK - 40 YILDA SAĞLADIĞI BURS SAYISI 40 BİNİ GEÇEN SABANCI VAKFI, HER YIL 1400’E YAKIN ÖĞRENCİYE KARŞILIKSIZ BURS VERİYOR Sabancı Vakfı, 40 yılda 40 binin üzerinde burs vererek; başarılı ve maddi desteğe ihtiyacı olan üniversite öğrencilerinin eğitimlerine devam etmelerine ve kendi geleceklerini yaratmalarına katkı sağlıyor.