kykburs | Konular | Kitaplar

Kyk Burs Kredi Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak 2013-2014

Kyk Burs Sonuçları açıklandı mı burs ve kredi sonuçları ne zaman açıklanacak,2013 2014 burslar ne zaman yatacak

Yurtkur 2012-2013 eğitim yılında burs ve kredi sonuçlarını 26 kasım da açıklanmıştı.bu senede 26 kasım da açıklanması beklenen burs ve kredi sonuçlarının aralık 2013 te açıklanacagı duyuruldu

Merakla ve heyecanla beklenen burs ve kredi sonuçları açıklanır açıklanmaz sitemizden burs sonuçlarınızı öğrenebilirsiniz..Kyk Kredi ne demek, kredi alsam kaç lira alsam ? 5 yıllık öğretim görenler 4 yıl boyunca aylık 260 TL bir miktar olarak öder, bu da yaklaşık 8 ile 10 arası bir miktar yapar.kykburssorgulama.com Okul bittiğinde bu parayı geri ödemek zorundasiniz. Kyk Burs ne ? burs nasıl alırım ? kaç lira alırım ?Kyk Burs Sonuçları nezaman? Burs ile kredi aynı miktarda olurmu, kredi alanlar okul bittiğinde bu parayı geri ödermi, Af varmi? Burs alanlar ise bu parayı ödemez.

Burs’un herkeze çıkmadığı da bilinir, Aile durumunuz araştırılır. Kyk yurt nedir yurtta kalmak ücretsiz mi? Kyk yurtları genelde üniversitelerin hemen yanında olur, Yurtta kalmak için belli bir miktar ödersiniz fakat ödediğiniz miktar size yemek olarak geri döner bir örnek vermek gerekirse; 3 aylık 315 lira ödediniz (2011-2012 eğitim öğretim yılı fiyatı ) bunun dışında herhangi bir para ödemezsiniz, akşam yemeği alabilmek için 4,5 TL, sabah kahvaltı yapabilmek için 2,3 TL hakkınız vardır.kykburssorgulama.com Fiyatlar uygun olduğundan zaten bu fiyatla çok rahat doyarsınız.
Yani sizin verdiğiniz para aslında sadece yemek paranıza gidiyor, bunun dışında ısınma, yatak, herşey devlet tarafından karşılanıyor.

Ülkemizde en uygun fiyat açısından KYK yurtlarıdır. Kyk burs kredi, yurt başvuru Kyk Burs Sonuçları açıklandığı an sitemizde duyurulacaktır, bu başlık üzerinden kontrol edebilirsiniz.Kurum T.C. vatandaş yurt içi yüksek öğrenim gören öğrencilere burs-öğrenim ve katkı kredisi, Yurt dışında yüksek öğrenim gören öğrencilere burs-öğrenim kredisi vermekte.

Kyk Burs Sonuçları (*) 29.08.2012 tarih ve 28396 sayılı Resmi Gazetede yayınlanan Bakanlar Kurulunun Kararı Kyk Burs Sonuçları ”2012-2013 Eğitim-Öğretim Yılında öğrenimine devam eden veya yeni kayıt yaptıracak birinci öğretim ve açık öğretim öğrencilerinden Kyk Burs Sonuçları, 4 üncü ve 11 inci maddelerdeki hükümler saklı kalmak kaydıyla, öğrenci katkı payı alınmaz. Bu öğrencilerden alınması gereken öğrenci katkı payı tutarları, Devlet tarafından karşılanır” hükmüne amirdir. Kyk Burs Sonuçları aralık ayının ilk yada 2. haftasında belli olacaktır..