kykburs | Konular | Kitaplar

KYK Burs Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak 2013 Aralık

Öğrencilerin heyecanla beklediği kyk burs ve krdi sonuçlarının açıklanması için artık son günlere gelindi..

Yurtkurdan aralık ayında açıklanacagı duyurulan kyk burs sonuçları için Bakan Suat Kılıç açıklamada bulundu. ve burs sonuçlarının 15 aralık 2013 tarihinde suat kılıç tarafından açıklanagı duyuruldu..

2013 KYK BURS SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu'nun yaptığı açıklamaya göre sonuçlar 15 Aralık 2013 tarihinde açıklanacak. KYK sonuçlarını Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç açıklayacak. KYK burs sonuçlarının açıklamasının ardından çğrenciler ilk burslarını 7 Ocak 2013 tarihinde alacak. KYK burs sonuçları açıklandığında sitemizde yer alacak. KYK BURSU NE KADAR? Şuanda ödenen burs ücreti 280 lira. Ancak bu ücretin yılbaşından sonra zamlanacağı 300 lira ile 320 lira arasında değişeceği bekleniyor. Yani bu duruma göre KYK bursunu ilk kez alacak öğrenciler zamlı burs alacaklar.

KYK BURS SONUÇLARI SORGULAMAK İÇİN TIKLAYIN

KYK BURSU NEDİR?

T.C. vatandaşı yüksek öğrenim gören başarılı ve ihtiyaç sahibi öğrencilere 5102 sayılı Yüksek Öğrenim Öğrencilerine Burs, Kredi verilmesine ilişkin Kanun hükümlerine göre karşılıksız verilen paradır.

KYK BURSUNDAN KİMLER YARARLANABİLİR?

Ön lisans öğrencileri, Lisans öğrencileri, Açık Öğretim öğrencileri,(Sadece öncelikli öğrenciler; şehit veya gazi çocuğu,anne ve babası her ikisi de ölü olanlar vb.) İki yıllık okullardan mezun olup, dört yıllık okulların üçüncü sınıfına dikey geçiş sınavı ile ara vermeden kayıt yapan öğrenciler,( intibak veya hazırlık sınıfında burs verilmez.) Yüksek Lisans(Master ve Doktora) öğrencileri,(hazırlık sınıfında burs verilmez) Vakıf Üniversitesi öğrencileri,